Jak wypoczywać, to tylko aktywnie!

  Samorząd Gminy Łuków bardzo dba o bazę sportową i rekreacyjno – turystyczną, dokonując jej systematycznej rozbudowy i doposażenia.

  Baza ta jest na bieżąco uatrakcyjniana. Do inwestycji sportowych zrealizowanych już przez Gminę należą kompleksy boisk w Zalesiu i Turzych Rogach, boiska w Aleksandrowie, Wólce Świątkowej, kort tenisowy w Jeziorach – współfinansowane ze środków unijnych, boisko i kort tenisowy w Łazach, boisko w Strzyżewie, a także mała infrastruktura turystyczna, wybudowana w Klimkach, Strzyżewie, Krynce oraz place zabaw dla dzieci.

  Szlak Ziemi Łukowskiej

  Szczególnie podkreślić należy, że przez teren Gminy Łuków przebiega Szlak Ziemi Łukowskiej, utworzony przez Lokalną Grupę Działania (LGD) „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”, współfinansowany przez Gminę będącą członkiem LGD. Jest to ciekawa oferta dla miłośników wypoczynku rowerowego - 36,9 km oznakowanej trasy głównej biegnącej z Krynki, przez Gręzówkę, rezerwat Jata, do Żdżar, a także dwie odnogi lokalne – jedna o długości 3,45 km z Biard do Gręzówki oraz  druga o długości 5 km ze stacji PKP w Łukowie do Krynki. 

  Wiele interesujących inicjatyw i projektów, również sportowych i turystyczno – rekreacyjnych, powstaje także dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców zrzeszonych w organizacjach pozarządowych. Należą do nich m. in. budowa boisk, miejsc wypoczynku na świeżym powietrzu, organizacja rozgrywek sportowych. Środki finansowe na ich realizację w dużym stopniu pochodzą z funduszu sołeckiego (fundusz sołecki - środki wyodrębnione z budżetu gminy, o ich przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy).

  Trasa rowerowa

  Ciekawymi społecznymi inicjatywami były - utworzenie, w rezerwacie Jata, trasy rowerowej o długości 17,5 km przez jedno z lokalnych stowarzyszeń oraz organizacja cyklicznej imprezy rowerowej pod nazwą „EKO-Majówka”.

  Miłośnicy piłki nożnej mają okazję sprawdzić swoją wytrzymałość biorąc udział w Mega Meczu – najdłuższym meczu na Lubelszczyźnie, organizowanym przez klub LZS „Sokół” Krynka.    

  Tereny leśne

  Wyjątkowym miejscem na odpoczynek i rekreację są tereny leśne. Stanowią one główną propozycję dla tych, którzy lubią wyprawy na grzyby, jagody i leśne poziomki, energiczny nornic walking, czy po prostu spacer leśnymi traktami celem podziwiania przyrody.

  AMONIT

  Leśny zespół rekreacyjno – edukacyjny w miejscowości Klimki. To m.in. szlaki turystyczne i edukacyjne, plac zabaw.

  Amonit

  Wyświetl szczegóły

  Otwarte Strefy Aktywności

  powstały w pięciu miejscowościach: Aleksandrowie, Dąbiu, Gołąbkach, Kownatkach i w Świdrach.

  OSA

  Wyświetl szczegóły

  Lapidaria

  Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez wybudowanie miejsc przyjaznych rowerzystom.

  lapidaria

  Wyświetl szczegóły

  © 2019 Gmina Łuków.
  Treści opracował K.Kuć | Fot. Paweł Przeździak, Robert Wysokiński, Michał Świder, Wiktoria Wysokińska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości zdjęć, grafik w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autorów zabronione.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
  Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.