Turysta odwiedzający Gminę Łuków znajdzie tu bazę noclegowo – gastronomiczną odpowiadającą jego różnym potrzebom i oczekiwaniom.

  Obok obiektów wypoczynkowych oferujących doskonałe warunki lokalowe z pięknym otoczeniem i dobrze wyposażoną bazą sportowo – rekreacyjną, są także gospodarstwa agroturystyczne, których główną atrakcją są wyśmienita, tradycyjna kuchnia oraz różne formy wypoczynku na łonie natury.

  Samorząd Gminy Łuków bardzo dba o bazę sportową i rekreacyjno – turystyczną, dokonując jej systematycznej rozbudowy i doposażenia.

  Baza ta jest na bieżąco uatrakcyjniana. Do inwestycji sportowych zrealizowanych już przez Gminę należą kompleksy boisk w Zalesiu i Turzych Rogach, boiska w Aleksandrowie, Wólce Świątkowej, kort tenisowy w Jeziorach – współfinansowane ze środków unijnych, boisko i kort tenisowy w Łazach, boisko w Strzyżewie, a także mała infrastruktura turystyczna, wybudowana w Klimkach, Strzyżewie, Krynce oraz place zabaw dla dzieci.

  AMONIT

  Leśny zespół rekreacyjno – edukacyjny w miejscowości Klimki. To m.in. szlaki turystyczne i edukacyjne, plac zabaw.

  Amonit

  Wyświetl szczegóły

  Otwarte Strefy Aktywności

  powstały w pięciu miejscowościach: Aleksandrowie, Dąbiu, Gołąbkach, Kownatkach i w Świdrach.

  OSA

  Wyświetl szczegóły

  Lapidaria

  Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez wybudowanie miejsc przyjaznych rowerzystom.

  lapidaria

  Wyświetl szczegóły

  © 2019 Gmina Łuków.
  Treści opracował K.Kuć | Fot. Paweł Przeździak, Robert Wysokiński, Michał Świder, Wiktoria Wysokińska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości zdjęć, grafik w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autorów zabronione.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
  Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.