Walory geologiczne

  Amonity

  Gmina Łuków i Lokalna Grupa Działania (LGD) „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” od kilku lat prowadzą działania zmierzające do popularyzowania łukowskich amonitów. Należą do nich: organizowanie warsztatów dla uczniów z lepienia z gliny i wypalania pirografem amonitów (pirograf – wypalarka do drewna), zorganizowanie Festiwalu Jurajskiego, zainicjowanie cyklu artykułów w prasie lokalnej poświęconych łukowskim amonitom. Ważnym elementem w kwestii promocji amonitów jest nawiązanie przez Gminę Łuków współpracy z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie.

  Inne formy

  Interesującymi formami geologicznymi występującymi na terenie Gminy są także wydmy, głazy narzutowe, kopalne doliny rzeczne.

  To wszystko stanowi duży potencjał do rozwoju geoturystyki.

  AMONIT

  Leśny zespół rekreacyjno – edukacyjny w miejscowości Klimki. To m.in. szlaki turystyczne i edukacyjne, plac zabaw.

  Amonit

  Wyświetl szczegóły

  Otwarte Strefy Aktywności

  powstały w pięciu miejscowościach: Aleksandrowie, Dąbiu, Gołąbkach, Kownatkach i w Świdrach.

  OSA

  Wyświetl szczegóły

  Lapidaria

  Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez wybudowanie miejsc przyjaznych rowerzystom.

  lapidaria

  Wyświetl szczegóły

  © 2019 Gmina Łuków.
  Treści opracował K.Kuć | Fot. Paweł Przeździak, Robert Wysokiński, Michał Świder, Wiktoria Wysokińska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości zdjęć, grafik w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autorów zabronione.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
  Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.